استرچ بسته بندی

بسته بندی در همه کارگاه ها و کارخانجات کاربرد دارد و همه صنایع گوناگون برای بسته بندی کالاهای خود از این استرچ استفاده می کنند و استرچ از انواع پلاستیک های بسته بندی است که ویژگی های مانند کششی ، چسبندگی و شفافیت را دارد و بعضی از آنها مات و بعضی رنگی هستند  به همین منظور ما در این مقاله به بررسی استرچ بسته بندی می پردازیم.

فیلم استرچ بسته بندی

استرچ بسته بندی فیلم پلاستیکی است که خاصیت کشسانی بالایی دارد و از پلی اتیلن ساخته شده است و برای بسته بندی وسایل استفاده می شود . قدرت الاستیک و چسبندگی این روکش ها باعث می شود که وسایل در برابر ضربه و پارگی مقاومت داشته باشند و همچنین در برابر رطوبت و مواد شیمیایی مقاوم هستند و وظیفه این نایلون ها محافظت از محصولات و کالاها می باشد.

ویژگی های بسته بندی این نایلون ها

این نایلون های استرچ دارای ضخامت و اندازه های مختلفی هستند و یک پوشش مناسب برای محصولات است و کاربرد آن به صورت دستی و ماشینی است . از دیگر ویژگی های این محصول خاصیت کشسانی بالای آنها می باشد و به راحتی پاره نمی شوند و دور محصول پیچیده می شوند و به صورت بی رنگ ، شفاف و رنگی تولید می شوند و از ویژگی های مهم این محصول در برابر نور خورشید و حرارت بسیار مقاوم هستند.

کاربرد استرچ بسته بندی

استرچ  انواع مختلفی دارد و هر کدام برای بسته بندی محصولات خاص به کار می روند که چند نمونه از آن را بیان می کنیم :

استرچ پالت بند

این استرچ برای پالت بندی کالاها در کارخانجات و کارگاه ها استفاده می شود و محصولات در حمل و نقل به صورت سالم به دست مشتری می رسند.

استرچ غذایی

این نوع استرچ برای محصولات غذایی استفاده می شود که از ورود آلودگی ها و گرد و غبار به داخل محصولات غذایی جلوگیری می کند و به مدت طولانی می توان از آنها استفاده کرد و مواد غذایی در این بسته ها تازه و مرطوب می ماند.

استرچ علوفه

در این نوع نایلون استرچ علوفه از تابش نور خورشید به علوفه ها جلوگیری می کند و بسیاری از کشاورزان و دامداران برای افزایش طول عمر علوفه از این نایلون ها استفاده می کنند.

استرچ فرودگاهی

در این نوع استرچ برای چمدان ها ، ساک ، کارتن ها و جعبه ها استفاده می شود و آنها را از آلودگی های محیطی و حفظ و باز شدن بارها و تکان های شدید در باربری استفاده می شود .

استرچ مبلی

این نوع استرچ برای جلوگیری از آسیب به مبلمان و اثاثیه منزل استفاده می شود و باعث جلوگیری و صدمه رسیدن به مبلمان در هنگام جا به جایی و یا اسباب کشی می شود.

دلایل استفاده از استرچ بسته بندی

بسیار نرم و انعطاف پذیر است و به راحتی دور محصول پیچیده می شود‌.

از این نایلون ها هم برای مصارف صنعتی و هم مصارف خانگی استفاده می شود.

برای ساخت این نایلون ها از روغن های گیاهی استفاده می شود.

همچنین از افزودنی های ضد بخار استفاده می شود تا از بخار کردن و فاسد شدن مواد جلوگیری کند.

قابل بازیافت می باشد و به محیط آسیب نمی رساند.

این نایلون ها دمای ۴۰ تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد را تحمل می کند.

رطوبت و تازگی مواد غذایی را حفظ می کند.

دارای اندازه های مختلف و ضخامت متفاوت می باشد.

از ورود میکروب ها و باکتری ها به مواد غذایی جلوگیری می کند .

قیمت استرچ کالاها

استرچ  بسته بندی این کالاها بر اساس قیمت مواد اولیه پتروشیمی بر حسب کیلوگرم محاسبه می شود و بر اساس سفارش مشتری قیمت آن محاسبه می شود  به همین منظور شما می توانید به سایت شمس پلاست طب مراجعه و نحوه قیمت ها را مشاهده نمایید و بهترین و با کیفیت ترین نایلون استرچ را می توانید به صورت عمده و جزئی از شرکت شمس پلاست طب خریداری کنید و مشاوران شرکت آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.

سخن پایانی

استرچ بسته بندی بر اساس کاربرد استفاده می شود و خاصیت کشسانی خوبی دارد و بهترین گزینه در آشپزخانه می باشد و برای بسته بندی مواد غذایی بسیار استفاده می شود به همین منظور شما می توانید با شرکت شمس پلاست طب ارتباط و از نحوه سفارش این محصولات اطلاع حاصل کنید.