شیرینگ تونلی

به طور کلی تمامی افراد امروزه برخی از محصولات را که توسط شیرینگ تونلی بسته بندی شده را دیده اند و با توجه به در نظر گرفتن شرایط های امروزه و همچنین افزایش پیدا کردن تولیدات طبیعی است که نیاز به بسته بندی های کاملا مناسب و با کیفیت نیز افزایش پیدا کرده و به عنوان جزء جدایی ناپذیر تبدیل شود.

شیرینگ تونلی نیز به عنوان یکی از دستگاه های بسته بندی در نظر گرفته شده که از کاربرد و استفاده بالا و فوق ‌العاده‌ای در صنعت برخوردار می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجب جزئیات فروش نایلون شیرینگ وارد صفحه مربوطه شوید.

در ادامه قصد داریم مطالب لازم در رابطه با شیرینگ تونلی را به طور کامل برای شما بیان کنید دعوت می‌کنیم با ما همراه باشید.

شیرینگ تونلی چیست؟

باید به خوبی از نام آن متوجه این موضوع شوید که شیرینگ تونلی دستگاهی است که محصولات از یک مسیر مخصوص عبور و از دهنه این دستگاه وارد شده و سمت دیگر نیز خارج می شوند.

این مدل از دستگاه ها بیشتر برای کارخانجاتی مناسب می باشد که از تعداد تولید بالایی برخوردار است و احتیاج به سرعت بالا در شیرینگ کردن دارد. اکثر شرکت ها سعی می ‌کنند دستگاه شیرینگ تونلی را در امتداد خط تولید خود قرار دهند تا از این طریق انتقال پیدا کردن محصول با استفاده از نوار نقاله به آسانی و با بالاترین سرعت ممکن صورت بگیرد.

دستگاه های شیرینگ تونلی معمولاً در دو مدل عمود بر خط یا افق بر خط تولید می ‌شود که تولید هر یک از آن ها در وهله اول بستگی به فضای کارگاه و کارخانه مورد نظر و یا چیدمان خط تولید دارد، اما در هر صورت دو دستگاه نام برده شده دارای کارکرد و مکانیزم مشابه می باشد و تنها تفاوت موجود میان آن ها در جهت نوار نقاله بر دستگاه است.

عملکرد شیرینگ تونلی به چه صورت است؟

به طور کلی می ‌توان گفت تمامی دستگاه های مربوط به شیرینگ پک یک کارکرد مشابه داشته و تفاوت آن چنانی میان شیرینگ پک یا شیرینگ پک کابینی وجود ندارد و تنها تفاوت میان آن ها فقط در سرعت بسته بندی برای میزان و تعداد در ساعت و ابعاد آن است.

با توجه به نوع دستگاه مورد نظر شما محصولات در ابتدا از طریق اپراتور و یا از طریق نوار نقاله به صورت مستقیم به نوار نقاله دستگاه می رسد و با رد کردن محصول مورد نظر از نوار نقاله یک نایلون مخصوص شیرینگ روی آن محصول کشیده خواهد شد.

با وارد کردن محصول به داخل دستگاه حرارت ایجاد شده و همین موضوع در نهایت باعث جذب نایلون خواهد شد که بسته بندی محصول را به همراه خواهد داشت. پس از پشت سر گذاشتن مراحل گفته شده در انتها یک فن خنک کننده وجود داشته که باعث خنک شدن بسته بندی می شود که از این طریق نایلون از آن حالت اولیه نرم خود خارج می شود.

دستگاه شیرینگ تونلی

لازم است به توضیح این موضوع نیز بپردازیم که دستگاه شیرینگ تونلی معمولاً دارای ۴ قسمت اصلی شامل شاسی کلی، تیغه دوخت، تونل خنک کننده و کوره یا تونل گرمایشی می باشد که هر یک از آن ها نیز اجزای متفاوت و مخصوص به خود را به همراه دارد.

همچنین دارای دستگاه شیرینگ تونلی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می باشد که دستگاه اتومات آن به صورت کامل می تواند بسته بندی را انجام داده و از سرعت بالایی نیز برخوردار می باشد، اما در دستگاه نیمه اتومات یک تفاوت اصلی در نحوه کار دستگاه وجود دارد که باید برای آن از نیروی انسانی و اپراتورها جهت انجام مراحل مختلف به کار گرفته شود. معمولا پدال های مخصوصی روی دستگاه وجود دارد که اپراتورها می ‌توانند با استفاده از آن تمامی مراحل لازم و مختلف بسته بندی را به صورت کامل مدیریت کنند و به کمک همان پدال ها نیز انتقال محصولات انجام خواهد گرفت.

شیرینگ تونلی

سخن پایانی

همانطور که ملاحظه کردید تمامی موارد لازم در رابطه با شیرینگ تونلی را برای شما بیان کردیم و در پایان نیز لازم است بار دیگر به توضیح این موضوع بپردازیم که این دستگاه از اهمیت فوق العاده بالایی جهت بسته بندی محصولات مورد نظر در کارخانه ها برخوردار می باشد و سعی می کنند جهت نظم دادن به محصولات و همچنین بهترین نوع بسته بندی از شیرینگ تونلی و انواع استرچ بسته بندی استفاده کنند. باز هم لازم است این نکته را یادآور شویم که این دستگاه بیشتر برای کارخانه های بزرگ مناسب می باشد.