نایلون عریض

نایلون عریض

این روز ها نایلون‌ ها و سلفون ها جایگاه ویژه‌ای را در صنایع بسته‌بندی به دست آورده‌اند. چرا که تولیدکنندگان این محصولات آن‌ها را در مدل‌ها و سطح کیفی متفاوتی به بازار عرضه می‌کنند.  همه افراد می‌توانند برای استفاده‌های مختلف در صنایع گوناگون از آن‌ها استفاده کنند. نایلون از جمله الیاف مصنوعی بوده که به دلیل مقاومت بسیار زیاد آن و همچنین خاصیت کشسانی که دارد، در بسیاری از صنایع الخصوص صنایع کشاورزی کاربرد گسترده‌ای دارد. نایلون و انواع مختلفی دارند که ازجمله پرکاربردترین آن‌ها می‌توان به نایلون عریض اشاره کرد.

اهمیت استفاده از نایلون های با عرض بلند در صنعت بیشتربخوانید

البته که خود نایلون‌های عریض نیز شامل نایلون شیرینگ، نایلون حباب دار، نایلون استرچ و غیره می‌شوند. در این مقاله قصد داریم در مورد نایلون‌های عریض اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. بنابراین پیشنهاد می‌شود که حتما در ادامه با ما همراه باشید. هنگامی‌ که بحث از پلاستیک‌ های عریض می‌شود، یعنی طول آن‌ ها بیشتر از دو متر می‌ باشد و برای مواردی همانند کشاورزی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. لازم است بدانید که نایلون‌های عرض بلند و یکی از کاربردی‌ ترین نوع نایلون‌های صنعتی بوده که در زمینه بسته‌ بندی به‌ وفور به کار می‌روند. در ادامه ویژگی‌ها و کاربرد اصلی این محصول را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

استفاده از نایلون‌های عریض در کشاورزی

همان‌ طور که گفته شد، عمده استفاده نایلون عریض در کشاورزی است. چرا که طول و عرض این نایلون‌ها بسیار زیاد بوده و و گزینه مناسبی جهت استفاده در این صنایع می‌ باشد. نایلون‌ های مخصوص کشاورزی در عرض‌های 2،4، 8، 12و…. به تولید می‌ رسند. البته که برخی خریداران این پلاستیک‌ها را به‌صورت سفارشی نیز خریداری می‌کنند و ممکن است اندازه ایی که در نظر می‌گیرند و دلخواه آن‌ها باشد.

لازم است بدانید که عرض هر یک از نایلون‌ها به سفارش مشتری بستگی خواهد داشت. همچنین ضخامت این پلاستیک‌ها نیز حداکثر 400 میکرون می‌ باشد. مسلماً هر چه ضخامت نایلون‌ های عریض بیشتر باشد، از مقاومت بالایی برخوردار بوده و آسیب کمتری می‌بینند. لازم به ذکر است که در مراحل تولید این پلاستیک‌ها افزودنی‌هایی نیز به‌ منظور افزایش کیفیت به آن‌ها اضافه می‌شود به این صورت که به هر یک از لایه‌ها افزودنی‌های بخصوصی اضافه‌ شده تا عملکرد بهتری داشته باشند. این افزودنی‌ها شامل موارد همانندUV هستند و استفاده از یو وی باعث شده تا نایلون عمر بیشتری داشته و در برابر اشعه خورشید مقاوم باشد.  همچنین افزودنی‌ های دیگر نیز جهت تنظیم دما وجود دارد که باعث شده نایلون بتواند در هر نوع شرایط محیطی دوام بیاورد.

خرید نایلون عریض

لازم است بگوییم که خرید نایلون عریض می‌تواند به راحت‌ترین شکل ممکن انجام شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت ما به راحت‌ترین شکل ممکن جهت خرید انواع نایلون‌های بسته‌بندیt سلفون ها و… اقدام کنید.اما موضوعی که در این خصوص باید بیان کنیم این است که شما باید از قبل نسبت‌ به ویژگی‌ها و مشخصات نایلون‌های عرض بلند اطلاعاتی داشته باشیدt تا بتوانید محصول موردنظر خود را سفارش دهید.

درصورتی‌که در این زمینه اطلاعاتی ندارید،کارشناسان شمس پلاست می‌توانند در این حوزه به شما کمک کند مورد دیگری که برای اکثر خریداران سوال است قیمت نایلون‌های عریض است.  قیمت این محصولات به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت به‌طور مثال هرچه پلاستیک ضخیم‌تر باشد و از لایه‌های بیشتری تشکیل شود،  بدون‌ شک قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. اگر شما به نایلون‌های مقاوم با عمر طول عمری بالا نیاز دارید، پیشنهاد می‌شود که نایلون‌های چندلایه را و ضخیم‌تر را انتخاب کنید. اما اگر به‌دنبال یک محصول معمولی و متعادل هستید، می‌توانید از نایلون‌های یک‌ لایه با ضخامت و متعادل استفاده کنید.

پلاستیک عریض

استرچ غذایی چیست ؟

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پلاستیک‌های عریض

همان‌طور که گفته شد، مشخص شدن قیمت نایلون عریض به عوامل مختلفی بستگی دارد و می‌تواند هر یک از آن‌ها می‌تواند باعث افزایش و یا کاهش قیمت این محصول شوند. ازجمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ضخامت  نایلون‌های عریض

پلاستیک های در عرض ضخامت پنجاه الی چهارصد میکرون به تولید می‌رسند.  اما با این‌وجود برخی مشتریان ممکن است که از ضخامت این محصول را به‌صورت سفارشی خریدار در نظر می گیرند.  هر چه ضخامت نایلون‌های عرض بلند افزایش پیدا کند، قیمت آن نیز بالا خواهد رفت.

لایه‌ها

حداکثر نایلون‌های عریض با حداکثر پنج لایه تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. تعداد  لایه‌ها رابطه مستقیمی با افزایش مقاومت آن‌ها دارد و این‌موضوع در قیمت نیز تاثیرگذار خواهد بود.  ابعاد و اندازه نایلون نیز یکی دیگر از عواملی است که روی قیمت آن مؤثر است و اکثر خریداران این مورد را براساس نیازی که دارند، به‌صورت سفارشی ثبت کرده و خریداری می‌کنند.

 

استفاده از مواد اولیه برای تولید نایلون عریض

برای تولید پلاستیک عریض از مواد اولیه مختلف و کیفیت متفاوت استفاده می‌شود. در زمان خرید توجه داشته باشید که نایلون هرچه شفاف‌تر باشد،  کیفیت بهتری خواهد داشت و این موارد نیز به‌صورت کاملاً مستقیم در قیمت نایلون عریض تاثیرگذار خواهد.

قیمت سلفون استرچ  بیشتربخوانید