راهنمای انتخاب بهترین نایلون گلخانه

راهنمای انتخاب بهترین نایلون گلخانه

خرید نایلون مناسب برای گلخانه از اهمیت بسزایی برخوردار است. در واقع شما باید بدانید که چه محصولی را خریداری کنید تا بتوانید استفاده درستی از آن داشته و هزینه‌ای را که بابت خرید معلول‌های گلخانه خریداری می‌کنید را به هدر ندهید. ما در این مطلب قصد داریم راهنمای انتخاب نایلون گلخانه‌ را به شما ارائه دهیم.به همین خاطر پیشنهاد میشود که حتما در ادامه با ما همراه باشید.

لازم است بدانید که برای گلخانه‌ها نایلون‌های در مدل‌ها و کیفیت‌های متفاوت به بازار ارائه می‌شود که همه افراد باید بر اساس نیاز خود و همچنین دانستن داشتن اطلاعات کافی جهت خرید آن‌ها اقدام کنند. آگاهی نسبت‌ به برخی نکات در خصوص خرید نایلون‌ های گلخانه‌ای باعث شده تا همه افراد بتوانند انتخاب درست‌تری داشته باشند.

برای آشنایی با نایلون های ضد عفونی‌ کننده خاک کلیک کنید

راهنمای خرید نایلون گلخانه

از جمله مواردی که شما باید در زمان خرید نایلون گلخانه به آن توجه داشته باشید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ابعاد و ضخامت نایلون

معمولاً نایلون‌ های گلخانه‌ای از عرض 1 الی 16 متر به تولید رسیده اما برخی از خریداران ترجیح می‌دهند که آن را به‌صورت سفارشی تهیه کنند. همچنین ضخامت نایلون نیز یکی از موارد مهم در زمان انتخاب نایلون گلخانه است. لازم به ذکر است که معمولاً ضخامت نایلون‌ها از 150 میکرون شروع‌شده و تا 300 میکرون ادامه می‌یابد. اما همچنان این مرد را نیز می‌توان به‌صورت سفارشی تهیه کرد و ضخامت را بیشتر و یا کمتر از اندازه‌های ذکر شده سفارش دهند.

لایه‌های نایلون گلخانه

یکی دیگر از مواردی که در آن مقاومت و عمر نایلون‌های گلخانه‌ای تاثیر دارد، تعداد لایه‌ ها می‌باشد. طبیعتاً زمانی‌که تعداد لایه‌های این نایلون‌ها بیشتر باشد، مقاومت آن‌ها نیز افزایش پیدا کرده و شما می‌توانید مدت‌زمان بیشتری را از آن استفاده کنید. به‌طور معمول نایلون‌های مخصوص گلخانه در از یک  تا سه‌ لایه به تولید می‌رسند که روش تولید آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است.  چنانچه به‌دنبال نایلون‌های باکیفیت و مقاوم هستید، پیشنهاد می‌شود که حتمامدل‌های سه‌لایه را انتخاب کنید.

این محصولات عمر بیشتری داشته و شما مجبور نخواهید بود که خیلی زود به زود جهت تعویض آن‌ها اقدام کنید. بنابراین می‌توانید با خرید نایلون گلخانه سه لایه تا حد بسیار زیادی در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی کنید.

افزودنی‌ها در نایلون‌های مخصوص گلخانه‌

یکی دیگر از موارد اصلی در انتخاب نایلون گلخانه در نظر گرفتن افزودنی‌هایی است که به این محصول اضافه می شود. شما باید با توجه به شرایط آب‌ و هوایی منطقه گلخانه از افزودنی هایی استفاده کنید. در حال‌ حاضر مناسب‌ترین افزودنی این نایلون‌های یو وی است که باعث شده  اشعه‌های مضر نور آفتاب دفع شود و بازدهی گلخانه تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند.

از جمله افزودنی‌های نایلون‌های گلخانه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزودنی ضد نور آفتاب
  • ضد مادون‌قرمز
  • افزودنی ضد مه
  • افزودنی ضد باکتری
  • افزودنی نایلون
  • EVA

عوامل تاثیرگذار در قیمت نایلون‌های گلخانه‌ای

تا این بخش  از مطلب در خصوص انتخاب نایلون گلخانه راهنمایی را به شما عزیزان ارائه دادیم. مورد دیگری که یکی از دغدغه‌ های افراد برای خرید نایلون‌های گلخانه‌ای است قیمت آن است. لازم است بدانید که عوامل مختلفی می‌تواند در این‌مورد تاثیرگذار باشد. به‌طور مثال استفاده از مواد اولیه درجه یک یا دو و سه می‌تواند قیمت این محصولات را افزایش و یا کاهش دهد.  البته که این مور در کاربرد اصلی نایلون‌ها تأثیری نداشته اما ممکن است که پس‌از مدتی نایلون‌ها کدر شده و یا بوی بدی بگیرد.

ازجمله عوامل تأثیرگذار در قیمت نایلون‌های گلخانه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مواد اولیه مورد استفاده

مواد اولیه پتروشیمی

رنگ نایلون

تعداد سفارش

افزودنی که به نایلون اضافه می‌شود؛ همانند افزودنی ضد مادون‌ئ قرمز ضد نور خورشید و ….

 

راهنمای انتخاب نایلون گلخانه

 

شیرینگ حرارتی چیست ؟ بیشتربخوانید

انواع نایلون مناسب برای گلخانه‌ها

شما می‌توانید نایلون گلخانه را در انواع مختلفی برای استفاده خود تهیه کنید. از جمله مناسب‌ترین نوع این محصولات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نایلون‌های شفاف

درواقع استفاده از این نایلون‌ها برای گلخانه بسیار مناسب است؛ چرا که نور مستقیم را به‌راحتی به خاک رسانده و باعث شده تا گرم بماند.  وجود گرما در خاک شرایط را برای جوانه زنی بهتر فراهم می‌کند و شما باید در صورتی از پلاستیک‌های شفاف استفاده کنید که قصد داشته باشید بذرهای شما در گلخانه جوانه بزند.

مدل‌های مات

درست برعکس مدل‌های شفاف مدل‌های مات باعث شده تا نور مستقیم به خواست نتابد و باعث داغ شدن آن شود. اما استفاده از این نایلون شرایط مناسبی را برای فتوسنتز ایجاد خواهد کرد.

نایلون‌های سیاه گلخانه‌ای

به‌طور معمول گلخانه‌هایی که ناله‌های سیاه را انتخاب می‌کنند و می‌خواهند از این طریق از نفوذ نور به داخل جلوگیری کنند. چرا که این‌موضوع باعث شده تا شرایط برای گل‌دهی گیاهان بهتر فراهم شود.