نایلون های بسته بندی

انواع نایلون های بسته بندی

نایلون های بسته بندی :در صنعت بسته‌ بندی، نایلون ها جزء پرکاربردترین محصولاتی هستند که استفاده می‌شوند. قیمت مناسب و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد نایلون‌ها سبب شده تا اکثر تولیدکنندگان برای بسته‌بندی نایلون‌ها را انتخاب کنند. این محصولات بسته‌ بندی دارای تنوع بالایی بوده و در اندازه‌های گوناگونی به بازار عرضه می‌شوند. می‌توان گفت نایلون ها  که به یکی از وسایل مورد نیاز زندگی بشر تبدیل شده است.

انواع نایلون بسته‌ بندی می‌توانند برای هدف‌های گوناگونی استفاده شوند. برخی از آن‌ها به‌گونه‌ای بود که می‌تواند وزن بالایی را تحمل کنند به‌همین خاطر در حمل‌ و نقل‌های بسیار سنگین بکار می‌روند. بخش دیگر از تولید نایلون ها نیز به محصولاتی اختصاص داده می‌شود که می‌تواند در برابر واکنش‌های شیمیایی  یا تابش نور آفتاب آب مقاومت مناسبی داشته باشند. در ادامه این مطلب از سایت شمس پلاست با ما همراه باشید تا به‌ طور کامل درمورد این محصولات توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

فود گرید چیست؟ بیشتربخوانید

مهم‌ترین انواع نایلون‌ های بسته‌ بندی

همان طور  که گفتیم، برای  تولید نایلون‌های بسته‌ بندی تنوع بسیار زیادی وجود دارد. اما پرفروش‌ترین نمونه‌های این محصول شامل موارد زیر می‌شود:

نایلون بسته‌ بندی شیرینگ

  • نایلون مخصوصاً مواد غذایی
  • استرچ یا پالت
  • نایلون بسته‌ بندی حباب دار
  • نایلون خیاری

در ادامه در مورد هر یک توضیحاتی را به اختصار شرح می‌دهیم.

نایلون بسته‌ بندی شیرینگ

نایلون شیرینگ جزو پرکاربردترین نمونه‌های نایلون بود که در صنعت بسته‌بندی استفاده می‌گردد. از جمله مهم‌ترین کاربردهای این محصول می‌توان به بسته‌ بندی نوشیدنی‌های مختلف اشاره کرد. به‌ طور مثال نوشابه‌هایی که در جعبه‌های ۶ تا ۱۲ تایی موجود هستند، دارای پوششی از شیرهینگ می‌باشند. این دسته از نایلون‌ها می‌توانند به‌صورت چند لایه و یا ۱ لایه به بازار عرضه شوند. مهم‌ترین خصوصیت شیرینگ این است که در برابر حرارت دچار واکنش شده و جمع می‌شوند و پس‌از مدت زمان کوتاهی حالت بسیار سفتی به خود گرفته و مقاوم می‌شوند.  همچنین امکان چاپ نیز روی این‌گونه نایلون‌های بسته‌بندی وجود دارد.

استرچ یا پالت بند

این مدل از نایلون‌ها به جهت بسته‌ بندی محصولاتی که دارای ابعاد بزرگی هستند، مناسب خواهند بود. به‌ همین خاطر است که اکثر کارخانه‌ها و یا کارگاه‌ها جایگاه ویژه‌ای دارند. به‌طور مثال اگر برای خرید مبلمان اقدام کنید، متوجه پوشش نایلونی روی آن‌ها خواهید شد که به آن‌ ها استرچ یا  پالت بند گفته می‌شود.  این نایلون‌ها دارای خواص آنتی استاتیک هستند و از تجمع الکتریسیته ساکن و همچنین جذب گرد و خاک جلوگیری می‌کنند.

نایلون مواد غذایی

از جمله دیگر انواع نایلون های بسته بندی می‌توان به نایلون‌های مخصوص بسته‌بندی مواد غذایی اشاره کرد. استرچ مواد غذایی جزو مهم‌ترین نایلون‌ها بود معمولاً در منازل نیز موجود هستند که به‌صورت رولی می‌باشند. این محصولات در مقایسه با دیگر نایلون‌ها دارای ضخامت کمتری بوده اما متریالی که در آن‌ها استفاده می‌شود، باعث تغییر حالت اولیه مواد غذایی نخواهد شد. توجه داشته باشید که برای خرید نایلون‌های بسته‌بندی این محصولات باید فود گرید باشند و همچنین مورد تأیید سازمان‌های بهداشتی قرار گرفته باشند.

نایلون‌های حباب دار

این نوع نایلون های بسته بندی و به جهت بسته‌ بندی محصولات شکستنی مناسب هستند. احتمالاً شما نیز از این محصولات برای اسباب‌کشی استفاده کرده‌اید.

نایلون خیاری

نایلون های بسته بندی خیاری  به نایلون های بسیار بزرگی گفته می‌شود که از خصوصیات منحصر به‌ فردی همانند ضخامت بالا بهره‌مند هستند.   معمولاً از نوع نایلون برای بسته‌ بندی سیفی‌جات در بازارهای تره‌بار استفاده می شو. در چند سال پیش از نایلون خیاری تنها برای بسته‌بندی خیار استفاده می‌شد ولی بعدها متوجه شدند که می‌توان از آن‌ها برای پکیج و میوه‌های دیگر نیز استفاده کرد.

خرید انواع نایلون بسته‌ بندی

برای خرید و نایلون‌های بسته‌بندی حتماً باید مواردی را در نظر بگیرید تا بتوانید انتخاب مناسبی براساس انتظارات خود داشته باشید. در ابتدا لازم است پیش‌ از خرید تعیین کنید که این محصولات را برای چه می‌خواهید. همچنین مشورت با کارشناسان نیز می‌تواند به شما کمک بسزایی کند. معمولاً همه نایلون‌ها دارای افزودنی‌های گوناگونی هستند که باعث تقویت این محصولات می‌شوند. درهرصورت کارشناسان مجموعه شمس پلاست می‌توانند برای خرید بهترین نایلون‌های بسته‌بندی به شما کمک کنند تا در نهایت از خرید دیگه به اداره رضایت کافی را بدست بیاورید.

قیمت نایلون ها

نایلون‌ها قیمت نایلون‌های بسته‌بندی می‌تواند به ضخامت و اندازه و هم چنین کاربردی که دارند، بستگی داشته باشد. هر چقدر از افزودنی‌های بیشتری در آن‌ها استفاده‌ شده باشد، مسلماً قیمت آن افزایش پیدا خواهد کرد. زیرا به‌ صورت مستقیم روی کیفیت نایلون مؤثر خواهند بود.