شیرینگ چیست

شیرینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

در وهله اول باید به توضیح این موضوع بپردازیم که شیرینک به معنای کشیده شدن یا جمع شدگی می باشد و به طور کلی بسته بندی حرارتی تولید شده از پلاستیک شفاف که دارای ضخامت کمی باشد و بتوانند از آن برای بسته بندی یک یا چندین محصول متفاوت استفاده کنند نایلون شیرینگ گفته می‌شود از جمله اصلی ترین کاربرد های مربوط به این نوع بسته بندی می توان به این مورد اشاره کرد که حمل و نقل آن به شدت راحت شده و تمامی محصولات از به وجود آمدن عواملی مانند گرد و غبار و سایر موارد موجود محفوظ می مانند.

انواع مختلفی از آن وجود دارد که در ادامه قصد داریم آنها را به طور کامل توضیح دهید پس دعوت می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر ما را همراهی کنید.

شیرینگ نایلونی یا پلی اتیلن چیست؟

یکی از پرمصرف ترین نوع پلاستیک ها شیرینگ نایلونی می باشد که می‌ توان گفت ما هر روزه با آن ها به طور غیر مستقیم در ارتباط هستیم یا به نحوه های مختلف و با توجه به در نظر گرفتن نوع کار خود از آن ها استفاده خواهیم کرد. یکی از انواع مختلف آن شیرینگ های نایلونی پک ۶ تایی آب معدنی بوده و در رابطه با خصوصیات این محصول نیز باید بیان کنیم که دارای ضخامت بسیار بالایی بوده و از شفافیت پایین و قدرت تحمل بسیار مناسبی نیز برخوردار می باشد.

 پی وی سی

پس از نایلون می توان گفت یکی از انواع مختلف شیرینگ پرمصرف نوع پی وی سی آن می باشد که البته این نوع از ضخامت پایین تر و جنس خشک و شکننده برخوردار است و بیشترین کاربرد آن برای روکش محصولات می باشد. به عنوان مثال می توان گفت اکثر بسته بندی های شیشه ای را مشاهده کرده اید، روی آن تنها برای چاپ و بسته بندی از شیرینگ پی وی سی استفاده می کنند.

با استرچ مواد غذایی بیشتر آشنا شوید

شیرینگ PET

این نوع از شیرینگ ها مخفف شده پلی اتیلن ترفتالات که می ‌توان گفت همان نوع پی وی سی است، اما تفاوتی که میان آن وجود دارد از لحاظ کیفیت بوده که این نوع از کیفیت بیشتر با چگالی و استحکام بالاتری برخوردار می باشد. از جمله ویژگی بسیار خاص و منحصر به فرد این نوع شیرینگ چاپ پذیری بسیار بهتر و بالاتر از آن می باشد. این مورد به عنوان یکی از ویژگی های حائز اهمیت آن در نظر گرفته شده و به همین دلیل نیز از قیمت بسیار بالاتری نسبت به سایرین برخوردار می باشد.

مدل  POF

پلی الفین یک گروه از هیدروکربن ها می باشد که به طور کلی شامل ترکیباتی است که اتم های هیدروژن و کربن را در خود جای داده. در رابطه با کاربرد این نوع شیرینگ نیز باید بگوییم که همانند دو نوع قبلی بوده اما تفاوت موجود میان آن ها در جنس نرم و انعطاف پذیر این شیرینگ می باشد که به وسیله آن حتی آن دسته از محصولاتی که فرم مناسبی ندارند هم به بهترین شکل بسته بندی خواهند شد. با در نظر گرفتن این موضوع که شیرینگ pof در دمای پایین هم خاصیت جمع شوندگی دارد آن دسته از محصولات نازک و سست یا حتی ظریف هنگام بسته بندی به هیچ عنوان دچار مشکل خاصی نمی شود.

مزایای مهم شیرینگ

از جمله مزایای مهم شیرینگ عبارتند از:

با توجه به نایلونی بودن آن می تواند از نفوذ پیدا کردن هرگونه رطوبت و مایع به داخل محصول جلوگیری کند.

دسته بندی مربوط به محصولات را به صورت زیبا انجام می دهد

برای حمل و نقل و جابجایی بسیار راحت، امن تر و در سریعترین زمان ممکن می باشد

با استفاده از شیرینگ این امکان فراهم است آن دسته از محصولاتی که از تعادل مناسبی برخوردار نیستند به بهترین نحو ممکن در کنار یکدیگر نگه داشت که می ‌توان به نوشیدنی ها اشاره کرد

مانع از به وجود آمدن مواردی همچون خسارت به محصولات و شکستن و ترک خوردن آن خواهد شد.

سخن پایانی

سعی کردیم تمامی موارد در رابطه با شیرینگ و انواع آن را برای شما بیان کنیم و لازم است بار دیگر به توضیح این موضوع بپردازیم که کاربرد بسیار زیادی در صنعت به همراه داشته و محصولات با استفاده از آن به بهترین نحو ممکن بسته بندی خواهد شد.

کاربرد فیلم استرچ بسته بندی چیست ؟ بیشتربخانید