طرز استفاده از پلاستیک حرارتی

طرز استفاده از پلاستیک حرارتی

چنانچه شرکت ها بتوانند نایلون شیرینگ را به گونه ای تولید کنند که هنگام تماس پیدا کردن با حرارت به طور کامل جمع شده و این امکان فراهم شود تا بر اساس اندازه و ابعاد آن جسمی که قرار است وکیوم شود درآورند، به آن پلاستیک حرارتی گفته می شود. لازم است بیان کنیم که وکیوم نیز به معنای مکش حداکثری هوایی است که بین کالا با نایلون شیرینگ قرار گرفته است. در ادامه قصد داریم برای شما موارد لازم در رابطه با پلاستیک حرارتی و همچنین طرز استفاده از پلاستیک حرارتی را به طور کامل بیان کنیم.

با استرچ در اینجا بیشترآشنا شوید

پلاستیک حرارتی چه کاربردی دارد؟

باید بیان کنیم که پلاستیک های حرارتی به عنوان یکی از پرکاربرد ترین و پرمصرف ترین نوع در نایلون های شیرینگ می باشد و با در نظر گرفتن این موضوع نیز در صنایع مختلف به کار گرفته می شود. در ادامه سعی می ‌کنیم آن ها را بیان کنیم. همچنین این امکان وجود دارد که از وکیوم حرارتی نیز بهره گرفت.

  • نقش بسیار مهمی جهت بسته بندی بطری های آب معدنی، نوشابه، تن ماهی و غیره در پک های شیش تایی دارند
  • جهت وکیوم نمودن مواد غذایی مانند سبزیجات، میوه، گوشت، مرغ و ماهی نیز مورد استفاده قرار می گیرند
  • وکیوم کردن تمامی لوازم های خانگی تنها برای مانع شدن از نفوذ گرد و خاک درون آن
  • بسته بندی کردن انواع نوشت افزار، لوازم تحریر نیز با استفاده از این پلاستیک حرارتی صورت می گیرد.

طرز استفاده از پلاستیک حرارتی

برای انجام این کار در وهله اول لازم است وسیله مورد نظر را در داخل نایلون مخصوص قرار داده و پس از آن قسمت باز نایلون را به کمک چسب نواری به طور کامل ببندیم پس از آن این امکان فراهم است تا با گرمای سشوار وسیله مورد نظر را وکیوم کنید. همچنین این امکان وجود دارد تا اگر نایلون دارای قسمت اضافه می باشد پس از گرم کردن به شکل محصول آن را فرم دهید. به هر میزان که اندازه اولیه نایلون به وسیله مورد نظر وکیوم شونده نزدیک ‌تر باشد طبیعی است که پوشش دهی آن نیز محکم تر خواهد بود.

لازم است بیان کنیم که محصول مورد نظر با گرم شدن تا نزدیک نقطه ذوب کوچک خواهد شد. این پلاستیک حرارتی باید بین ۱۵۰ تا ۲۳۰ درجه سانتیگراد گرما جذب کند و پس از آن با سرعت بسیار بالایی به کالا چسبیده و آن را وکیوم خواهد کرد. در کارخانه های بزرگ با توجه به این موضوع که محصولات بسیار زیادی در آن وجود دارد با دستگاه شیرینگ پک محصولات خود را بسته بندی خواهد کرد. حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که بسته بندی باید در یک محیط کاملا تمیز انجام شود چرا که با توجه به وجود الکتریسیته ساکن ممکن است گرد و غبار و پرز به آن جذب شود.

شیرینگ چیست و چه کاربردی دارد؟ بیشتربخوانید

استفاده از پلاستیک حرارتی چه مزایایی به همراه دارد؟

از جمله مزایای بسیار ویژه و منحصر به فرد این محصول عبارتند از:

  • محصول دارای یک از ظاهر براق و شفاف می باشد
  • بسته بندی مورد نظر شما بسیار زیبا جذاب، دارای نظم خاصی نیز می باشد و مورد پسند مشتری است
  • به هیچ عنوان گرد و غبار ذرات آلودگی به داخل بسته بندی راه پیدا نمی کنند

لازم به ذکر است این نکته را بیان کنیم که پلاستیک های حرارتی در ابعاد و ضخامت های مختلف تولید می شوند و همان طور که گفته شد این پلاستیک ها بسیار متنوع بوده و در کارخانه ها با توجه به در نظر گرفتن نیاز و سفارش مشتری تولید خواهد شد. همچنین دارای انواع مختلفی نیز می باشد که شامل نایلون شیرینگ تونلی، نایلون شیرینگ روده ای، نایلون شیرینگ pvc و حرارتی می شود.

پلاستیک حرارتی کاربرد بسیار زیادی در صنایع داروسازی کاشی سازی خودرو سازی و تجهیزات خودرو لوازم خانگی و حمل و نقل به همراه دارد.

پلاستیک حرارتی

سخن پایانی

همانطور که ملاحظه کردید در رابطه با طرز استفاده از پلاستیک حرارتی و همچنین کاربرد مربوط به آن موارد لازم را برای شما بیان کردیم و لازم است در پایان نیز بار دیگر بیان کنیم که این پلاستیک حرارتی کاربرد بسیار زیادی در صنعت بسته بندی به همراه دارد به گونه ای که تمامی کارخانجات برای بسته بندی و منظم سازی محصولات خود به آن نیازمند می باشند.

فروش نایلون شرینک