کاور پالت

کاور پالت چیست ؟

بدون شک بسته ‌بندی درست کالا به‌ منظور جلوگیری از آسیب در برابر عوامل مختلف همانند رطوبت، گرد و خاک، ضربه، سقوط و…. از اهمیت بسزایی برخوردار است. این روزها صنعت بسته ‌بندی به بهترین شکل ممکن عمل کرده و محصولات متنوعی را جهت بسته ‌بندی به بازار عرضه کرده‌ است. کاور پالت جزء محصولاتی بوده که که دارای وزن سبک می‌باشد و می‌تواند بهترین انتخاب برای بسته ‌بندی کالا های گوناگون باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا به ‌طور کامل در مورد این پلاستیک بسته‌بندی توضیح دهیم.

خرید کاور پالت

کاور پالت یک نوع پوشش پلی‌اتیلن است که می‌تواند علاوه‌بر محافظت از محصولات مختلف، از نظر اقتصادی نیز تا حد  بسیار  زیادی مقرون ‌به‌ صرفه باشد. پلی ‌اتیلن جزء مستحکم‌ترین مواد به‌ منظور نگه‌داری و مقاوم سازی آن‌ها در برابر آسیب‌های مختلف بوده و نسبت ‌به محصولات دیگر قیمت مناسب‌تری دارد. معمولاً نگه‌داری و مراقبت از محصولات در انبارداری ممکن است تحت کنترل نباشد. به‌ طور مثال عوامل طبیعی همانند گرد و غبار، حشره، آفت ها و برخی حوادث طبیعی ممکن است آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به برخی از کالاها وارد کرده و خسارات زیادی را به افراد وارد کند. اما می‌توان با انتخاب یک محصول و بسته‌ب ندی مناسب امنیت این محصولات را در برابر هر گونه آسیبی تضمین کرد.

کاربرد فیلم استرچ یا نایلون سلفون چیست؟ برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

کاور پالت یکی از بهترین انتخاب‌ها برای نگه‌داری از محصولات بوده و می‌باشد. ازجمله مزایای استفاده از این محصول می‌توان به محافظت از کالاهای مختلف در برابر اشعه ماورای بنفش اشاره کرد که تأثیر مستقیمی در حفظ کیفیت کالاها نگه‌داری از آن دارد. پالت در نمونه حرارتی نیز موجود بوده که می‌تواند عایق بسیار مقاومی در برابر گرما باشد که معمولاً برای مواد غذایی از آن استفاده می‌کنند. و بکار بردن این پالت ها سبب صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.

کاور پالت

 اهمیت استفاده از کاور پالت

اور پالت یکی از انواع پالت ها بوده که نسبت‌به نمونه‌های معمولی بافت مستحکم تری دارد و انتخاب برتری برای محافظت از محصولاتی همانند لوازم خانگی، درب متنوع مواد غذایی و مصالح ساختمانی است. بکار بردن این پلاستیک بسته‌بندی معمولاً برای مواقعی که جابه‌جایی بسیار زیاد است، مناسب خواهند بود. بسته‌ بندی کالاهای مختلف با استفاده از شیرینگ پالت به این شکل است که این محصول توسط گرما کاملاً مستحکم سازی می کنند.

خواصی همانند ضدآب بودن و داشتن انعطاف بالا سبب شده تا این محصول در دو مدل تقسیم‌بندی شود که عبارت‌اند از:

 پالت کششی دمش

این نوع کاور بسیار منعطف بوده و به واسطه دمش رزین گرم به داخل بسته ‌بندی به شکل عمودی درمی‌آید.

کاور پالت  ریخته‌گری

روش بسته‌بندی کالا با استفاده از این نوع پالت به این شکل است که ابتدا ورقه‌های رزین گرم شده توسط غلتک‌های سرد نرم می‌شوند. سپس به ‌صورت شفاف و یکنواخت بدون کالاهای مختلف کشیده خواهند شد.

بیشتر بخوانید: راهنمای آسان بسته‌ بندی مبلمان با سلفون استرچ

 چند نکته مهم در مورد انواع کاور پالت

استفاده از کاور پالت و انتخاب مدل سیال برای بسته‌بندی محصول یکی از مهم‌ترین معیارهایی بود که می‌توانید به‌منظور نگه‌داری بهتر از کالای مورد نظر خود در نظر بگیرید. درحقیقت  برای خرید کاور باید به فاکتورهایی همانند زمان نگه‌داری در انبار، نحوه بسته ‌بندی، فاسد شدن محصولات و دما بستگی خواهد داشت.

نحوه تولید و اندازه پالت ها براساس مصرف با یکدیگر تفاوت داردو اولین موردی که در زمان خرید کاور پالت باید به آن توجه کنید اندازه است. نکته دیگری که برای انتخاب کاور مهم است توجه به قابلیت استفاده مجدد از این محصولات می‌باشد. برخی از مدل‌ها این قابلیت را دارند که شما مجدداً از آن‌ها استفاده کرده و تا حد بسیار زیادی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. البته پالت شیرینگ چنین قابلیتی ندارد و تنها می‌تواند یک‌بار از آن استفاده کرد.

آخرین نکته برای خرید کاور پالت نحوه بسته‌بندی کالا با استفاده از این محصول است. همان طور که گفتیم بسته‌بندی محموله ها با استفاده از پالت نیاز به اعمال حرارت دارد. اما در برخی مدل‌ها برای پوشش محموله فردا باید پالت را به‌ دور کالا پیچیده و این کار نیازمند به تجهیزات خاصی نیست. مشتریان می‌توانند بر اساس محموله کالایی که در نظر دارند نوع کاور پالت روش بسته‌بندی را مورد انتخاب قرار داد.

برای مشاهده محصولات و خرید به صفحه فروشگاه سایت مراجعه کنید.

 جمع‌بندی

یکی از به صرفه ترین انتخاب‌ها برای بسته ‌بندی محصولات مختلف به‌ ویژه مواد غذایی است که باوجود وزن سبکی که دارد، بهترین محافظ برای محموله‌های مختلف در زمان جابه‌جایی است. شما می‌توانید به ‌منظور کسب اطلاعات بیشتر خرید انواع نایلون بسته‌بندی همانند سلفون، شیرینگ، نایلون کشاورزی و… به فروشگاه شمس پلاست مراجعه کنید.