شیرینگ حرارتی

شیرینگ حرارتی چیست ؟

شیرینگ حرارتی یک نوع روکش پلاستیکی است و زمانی که حرارت داده می شود به جای سوختن جمع می شود و خاصیت عایق الکتریکی را دارد که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی شیرینگ حرارتی چیست می پردازیم.

با روش تولید نایلون استرچ مواد غذایی بیشتر آشنا شوید

نحوه شکل گیری شیرینگ حرارتی

در مورد موضوع شیرینگ حرارتی چیست می توان به این موضوع اشاره کرد که اطراف هر شیئی را با شیرینگ می توان عایق کرد و برای این کار از سشوار صنعتی که یک منبع حرارتی است استفاده می شود که با استفاده از این سشوار حالت جمع شوندگی روکش می گیرد و مانند یک عایق برای اشیاء عمل می کند و درجه تقریبی شیرینگ ۱۲۰ درجه سانتیگراد است که اگر به  ۳۱۵ درجه سانتیگراد برسد باعث سوختگی می شود که به درجه حرارت برای شیرینگ باید دقت کرد.

کاربرد شیرینگ حرارتی

در مورد کاربرد شیرینگ حرارتی می توان گفت که برای عایق کاری اتصالات برق و شینه ها بسیار کاربرد دارد . برای تعمیرات سیم ها و کابل ها استفاده می شود و برای کدگذاری سیم ها و شینه ها بر حسب رنگ ، جلوگیری از فرسودگی و رطوبت و تغییرات آب و هوایی برای حفاظت از لوله ها ، لیبل اطراف سیم و کابل و لوله ها و غیره کاربرد دارد که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت شمس پلاست طب به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و مشاوره بگیرید.

انواع شیرینگ حرارتی

شیرینگ حرارتی تک لایه SGP

یکی از انواع این محصول ، شیرینگ حرارتی تک لایه می باشد که برای عایق بندی کابل ها ، شینه ، سرسیم ، کدبندی فازها ، تابلوهای فشار ضعیف ، هادی های با ولتاژ پایین بسیار کاربرد دارد و از پر کاربردترین نوع شیرینگ حرارتی است و از این نوع نایلون شیرینگ به علت مقاومت بالا بسیار استقبال شده است.

شیرینگ حرارتی تک لایه ضد اصطکاکSSP

این نوع روکش برای روکش کردن وسایل ورزشی مانند چوب ماهیگیری ، چوب یوگا ، دسته تنیس ، بارفیکس و غیره کاربرد دارد.

شیرینگ حرارتی دو لایه D3TF

یکی دیگر از انواع این شیرینگ شیرینگ دولایه می باشد که برای کدگذاری سیم ها بر اساس رنگ استفاده می شود . رنگ مشگی در مقابل اشعه ماورالبنفش بسیار مقاوم است و ضریب جمع شوندگی آن ۳ به ۱ می باشد که این نوع برای وسایل برقی و الکتریکی بسیار استفاده می شود.

شیرینگ حرارتی دو لایه D4TF

این روکش دارای چسب است و همان دولایه D3TF  است ولی جمع شوندگی آن ۴ به ۱ می باشد.

سشوار صنعتی چیست ؟

سشوار صنعتی برای حرارت دادن شیرینگ استفاده می شود که شبیه به سشوار معمولی است ولی دارای قدرت و توان بالا است که دمای آن از ۵۰ تا ۷۶۰ درجه سانتیگراد می باشد که برای شیرینگ دمای آن باید حدود ۱۲۰ درجه سانتیگراد باشد و بالاتر از ۳۱۵ باعث می شود که شیرینگ بسوزد .

نکاتی در مورد نصب شیرینگ حرارتی

در مورد موضوع شیرینگ حرارتی و نصب آن می توان گفت که برای نصب این نوع روکش نباید از شعله مستقیم استفاده شود و فقط از سشوار صنعتی استفاده کنید . هنگامی که طول کابل برای پوشش زیاد باشد باید روکش از یک سر کابل شروع و در سر دیگر تمام شود . در هنگام شیرینگ باید کابل را بچرخانید تا حرارت به صورت یکسان اعمال شود و روکش یکنواخت شود . بعد از شیرینگ کردن فوری باید سرعت حرارت را حذف یا خاموش کرد تا به آرامی خنک شود . شینه های که مستطیل شکل هستند روکش باید از لبه ها انجام شود تا ضخامت آن یکسان شود .

خرید انواع شیرینگ حرارتی

شیرینگ حرارتی یکی از بهترین انواع پلاستیک ها می باشد که امروزه در صنایع مختلف از آن بسیار استقبال شده است که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت شمس پلاست طب مراجعه و نحوه خرید این محصولات را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد شیرینگ حرارتی چیست صحبت کردیم که برای عایق کاری کابل و سیم ها و غیره استفاده می شود و این نوع پلاستیک برای حفاظت در برابر برق گرفتگی بسیار استفاده می شود و از پرکاربردترین وسیله ها برای مونتاژ تابلو برق صنعتی است که به همین منظور شما می توانید با شرکت شمس پلاست طب ارتباط و از نحوه سفارش این شیرینگ حرارتی اطلاع حاصل کنید.

برای خرید انواع استرچ بسته بندی کلیک کنید