شیرینگ حرارتی

شیرینگ حرارتی چیست ؟

شیرینگ حرارتی یک نوع روکش پلاستیکی است و زمانی که حرارت داده می شود به جای سوختن جمع می شود و خاصیت عایق الکتریکی را دارد که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی شیرینگ حرارتی چیست می پردازیم.

با روش تولید نایلون استرچ مواد غذایی بیشتر آشنا شوید

نحوه شکل گیری شیرینگ حرارتی

در مورد موضوع شیرینگ حرارتی چیست می توان به این موضوع اشاره کرد که اطراف هر شیئی را با شیرینگ می توان عایق کرد و برای این کار از سشوار صنعتی که یک منبع حرارتی است استفاده می شود که با استفاده از این سشوار حالت جمع شوندگی روکش می گیرد و مانند یک عایق برای اشیاء عمل می کند و درجه تقریبی شیرینگ ۱۲۰ درجه سانتیگراد است که اگر به  ۳۱۵ درجه سانتیگراد برسد باعث سوختگی می شود که به درجه حرارت برای شیرینگ باید دقت کرد.

شیرینگ حرارتی

کاربرد شیرینگ حرارتی

در مورد کاربرد شیرینگ حرارتی می توان گفت که برای عایق کاری اتصالات برق و شینه ها بسیار کاربرد دارد . برای تعمیرات سیم ها و کابل ها استفاده می شود و برای کدگذاری سیم ها و شینه ها بر حسب رنگ ، جلوگیری از فرسودگی و رطوبت و تغییرات آب و هوایی برای حفاظت از لوله ها ، لیبل اطراف سیم و کابل و لوله ها و غیره کاربرد دارد که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت شمس پلاست طب به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و مشاوره بگیرید.

انواع شیرینگ حرارتی

شیرینگ حرارتی تک لایه SGP

یکی از انواع این محصول ، تک لایه می باشد که برای عایق بندی کابل ها ، شینه ، سرسیم ، کدبندی فازها ، تابلوهای فشار ضعیف ، هادی های با ولتاژ پایین بسیار کاربرد دارد و از پر کاربردترین نوع شیرینگ حرارتی است و از این نوع نایلون شیرینگ به علت مقاومت بالا بسیار استقبال شده است.

شیرینگ حرارتی تک لایه ضد اصطکاکSSP

این نوع روکش برای روکش کردن وسایل ورزشی مانند چوب ماهیگیری ، چوب یوگا ، دسته تنیس ، بارفیکس و غیره کاربرد دارد.

شیرینگ حرارتی دو لایه D3TF

یکی دیگر از انواع این شیرینگ شیرینگ دولایه می باشد که برای کدگذاری سیم ها بر اساس رنگ استفاده می شود . رنگ مشگی در مقابل اشعه ماورالبنفش بسیار مقاوم است و ضریب جمع شوندگی آن ۳ به ۱ می باشد که این نوع برای وسایل برقی و الکتریکی بسیار استفاده می شود.

شیرینگ حرارتی دو لایه D4TF

این روکش دارای چسب است و همان دولایه D3TF  است ولی جمع شوندگی آن ۴ به ۱ می باشد.

سشوار صنعتی چیست ؟

سشوار صنعتی برای حرارت دادن شیرینگ استفاده می شود که شبیه به سشوار معمولی است ولی دارای قدرت و توان بالا است که دمای آن از ۵۰ تا ۷۶۰ درجه سانتیگراد می باشد که برای شیرینگ دمای آن باید حدود ۱۲۰ درجه سانتیگراد باشد و بالاتر از ۳۱۵ باعث می شود که شیرینگ بسوزد .

شیرینگ حرارتی

نکاتی در مورد نصب شیرینگ حرارتی

در مورد موضوع شیرینگ حرارتی و نصب آن می توان گفت که برای نصب این نوع روکش نباید از شعله مستقیم استفاده شود و فقط از سشوار صنعتی استفاده کنید . هنگامی که طول کابل برای پوشش زیاد باشد باید روکش از یک سر کابل شروع و در سر دیگر تمام شود . در هنگام شیرینگ باید کابل را بچرخانید تا حرارت به صورت یکسان اعمال شود و روکش یکنواخت شود . بعد از شیرینگ کردن فوری باید سرعت حرارت را حذف یا خاموش کرد تا به آرامی خنک شود . شینه های که مستطیل شکل هستند روکش باید از لبه ها انجام شود تا ضخامت آن یکسان شود .

خرید انواع شیرینگ حرارتی

شیرینگ حرارتی یکی از بهترین انواع پلاستیک ها می باشد که امروزه در صنایع مختلف از آن بسیار استقبال شده است که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت شمس پلاست طب مراجعه و نحوه خرید این محصولات را مشاهده نمایید.

برای خرید انواع استرچ بسته بندی کلیک کنید

شیرینگ حرارتی یا همان روکش حرارتی به عنوان یک روکش پلاستیکی شکل در نظر گرفته شده که با توجه به تمامی مواد به کار گرفته شده برای ساخت و تولید آن هنگام حرارت دیدن به جای سوختن شروع به جمع شدن خواهد کرد. لازم به ذکر است بیان کنیم این محصول به عنوان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین وسیله های در نظر گرفته شده که در زمان مونتاژ تابلو برق صنعتی احتیاج زیادی به آن پیدا میشود.

شیرینگ حرارتی چگونه می‌تواند حفاظت را به طور کامل انجام دهد؟

همانطور که در مطالب فوق نیز بیان کردیم شیرینگ حرارتی با در نظر گرفتن مواد به کار رفته در آن به جای سوختن شروع به جمع شدن خواهد کرد و در رابطه با نحوه کارکرد آن باید بیان کنیم اگر یک قطعه مانند شینه را داخل شیرینگ حرارتی قرار داده و آن را حرارت دهید در مدت زمان کوتاه مشاهده خواهید کرد شیرینگ به شینه می چسبد و این امکان نیز فراهم است تا به عنوان یک عایق الکتریکی روی شینه، کابلشو، سیم و سایر موارد مشابه قرار بگیرد و در نهایت نیز به بهترین نحو ممکن عمل حفاظت در مقابل برق گرفتگی را انجام دهد. با در نظر گرفتن تمامی موارد گفته شده به این نتیجه خواهیم رسید که شیرینگ حرارتی به عنوان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین وسیله هایی در نظر گرفته شده که در زمان مونتاژ تابلو برق صنعتی به آن نیاز پیدا می کنید.

شیرینگ حرارتی در چه مواردی کاربرد دارد؟

پیش از آنکه در رابطه با کاربرد های این دستگاه مواردی را بیان کنیم در وهله اول باید به توضیح این موضوع بپردازیم که از آن در اکثر صنایع مختلف استفاده می‌شود، علی الخصوص صنعت الکترونیک و برق که به دلیل وجود و کابل و سیم های بسیار زیاد سر و کار بیشتری با شیرینگ حرارتی دارند و وظیفه مهم آن نیز عایق کردن مدل های مختلف کابل و سیم ها است.

همانطور که به خوبی مطلع هستید امروزه استفاده از گوشی های همراه به شدت افزایش پیدا کرده و علنا می‌توان اینگونه بیان کرد که سهم بسیار زیاد و چشمگیری در زندگی تمامی افراد به دنبال دارند و جهت شارژ کردن این گوشی ها شما به شارژر تلفن همراه احتیاج دارید که اگر کابل های همراه و دو سر آن بیش از حد خم شود، این موضوع باعث قطع شدن یکی از سیم های موجود یا حتی تمامی کابل خواهد شد و برای جلوگیری از چنین موردی و بالابردن طول عمر کابل شارژر تلفن شیرینگ حرارتی می‌تواند نقش بسیار موثر و کاربردی به اجرا بگذارد.

طرز استفاده از پلاستیک حرارتی چگونه است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

از دیگر کاربردهای مهم و چشمگیر این دستگاه می توان به سیم کشی و اتصالات برد الکترونیکی اشاره کرد، به طور مثال اگر قصد داشته باشید دو سیم را که هر دو سر آن لخت است در مدار به یکدیگر اتصال دهید و این کار را نیز برای چندین سیم مختلف در کنار یکدیگر انجام دهید هنگام پشت سر گذاشتن مراحل مربوط به آن این امکان وجود دارد که به دلیل تکان خوردن برد قسمت های لخت سیم به یکدیگر اتصال کرده و در نهایت یک سری آسیب های جبران ناپذیر برای افراد به جا بگذارد البته در بعضی مواقع افراد سعی می کنند از چسب برق برای عایق کردن استفاده نمایند که به عنوان یک روش قدیمی به حساب آمده و دیگر کاربرد زیادی ندارد، اما با استفاده از شیرینگ حرارتی شما می توانید یک عایق بسیار مناسب را ایجاد کرده و خروجی کار نیز به شدت تمیز خواهد بود.

چگونه می توان از شیرینگ حرارتی استفاده کرد؟

در رابطه با نحوه کار کردن با شیرینگ حرارتی باید بیان کنیم که احتیاج به دانش و تجربه بسیار خاصی نیست و تنها لازم است چندین نکته مهم را رعایت فرمایید.

در ابتدا به این موضوع دقت داشته باشید که قرار است این دستگاه  را برای چه نوع کابل یا سیم با ضخامت و قطر مختلفی به کار گیرید چراکه شیرینگ حرارتی با تنوع و سایزهای مختلف و متفاوتی وجود دارد. پس از پیدا کردن سایز آن، کالای مورد نظر را از از ورودی این دستگاه عبور دهید، معمولاً دو سر سیم را به هم متصل کرده، اما لازم است که شیرینگ حرارتی را روی سیم بکشید تا دقیقاً در محل اتصال قرار گرفته و در نهایت نیز یک فندک آن هم با فاصله کم در اطراف روکش حرارتی بگیرید و مشاهده می کنید شیرینگ شروع به جمع شدن می کند.

برای آشنایی با  انواع دستگاه شیرینگ پک کلیک کنید.

نکات مهم در خرید دستگاه شیرینگ حرارتی:

با توجه به اینکه دستگاه شیرینگ حرارتی یک محصول بسیار کاربردی محسوب می شود بسیاری از افرادی امروزه به دنبال خرید این محصول هستند. اما همانطور که می دانید در خرید هر محصول یک سری نکات ریز و درشت وجود دارد که خریداران باید به خوبی از آن ها مطلع باشند، بلکه بتوانند با آگاهی بیشتر خرید خود را انجام دهند. این موضوع در خرید دستگاه شیرینگ حرارتی نیز صدق می کند. در این مطلب قصد داریم نکات مهم و حائز اهمیتی را که درمورد خرید دستگاه شیرینگ حرارتی وجود دارد را بیان کنیم.

یکی از نکات بسیار مهمی که در خرید دستگاه شیرینگ حرارتی وجود دارد این است که شما خرید خود را متناسب با نیازتان انجام دهید. همان طور که میدانید دستگاه شیرینگ حرارتی در مدل های مختلفی وجود دارد که هریک کاربرد های خاصی را ارائه می دهند. و برای اینکه یک خرید خوب و مناسب داشته باشید باید در ابتدا نیاز خود به محصول را بررسی کنید و پس از نیاز سنجی، محصول متناسب خود را خریداری نمایید.  علاوه بر آن در نظر داشته باشید که کیفیت محصول همیشه حرف اول را می زند، یعنی اینکه کارایی محصول شما به چه صورت است ارتباط مستقیمی با میزان کیفیت محصول شما دارد.

پس با توجه به این موضوع می توان گفت که کیفیت محصول به معنای عملکرد محصول است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پس بهتر است در خرید خود به میزان کیفیت محصول توجه ویژه ای داشته باشید. برای اینکه بتوانید محصول با کیفیت و مطمعن را خریداری کنید لازم است آن را از مراکز معتبر خریداری کنید و اکتفا به خرید عجله ای نکنید. با توجه به موارد گفته شده و رعایت نکات ذکر شده مطمعنا می توانید خرید خوب و موفقی داشته باشید.

?برای آشنایی و بررسی انواع پلاستیک حرارتی کلیک کنید..

دستگاه شیرینگ حرارتی را از کجا خریداری کنیم؟

مطمعنا بسیاری از افرادی که قصد خرید دستگاه شیرینگ حرارتی را دارند با این سوال مواجه هستند که دستگاه شیرینگ حرارتی را از کجا خریداری کنیم؟ خب قبل از هرچیزی لازم است بدانید که دستگاه شیرینگ حرارتی جز محصولات رایج بازار است که به فراوانی یافت می شود و جز سری محصولات کمیاب محسوب نمی شود.

این بدان معنا نیست که خریداران این محصول در خرید خود هیچ گونه مشکلی نخواهند داشت زیرا می توانند محصول خود را به راحتی و در کمترین زمان ممکن خریداری نمایند. دستگاه شیرینگ حرارتی را می توان به راحتی به صورت حضوری و یا اینترنتی خریداری نمود. اما چیزی که در این میان مهم است،

این است که خرید خود را از مراکز معتبر خریداری کنید. زیرا شما با خرید محصول از مراکز معتبر به عبارتی کیفیت و مرغوبیت محصول خود را تضمین می کنید. اما به نظر شما چگونه می توان مرکز خرید مناسب را پیدا کرد؟ شما با با یک جستجو ساده در اینترنت می توانید لیست مراکز فروش معتبر در محل زندگی خود را پیدا کنید و در میان آن ها بهترین مرکز خرید را انتخاب نمایید. همچنین با پرس و جو از افرادی که دستگاه شیرینگ حرارتی را خریداری کرده اند می توانید مراکز معتبر را برای خرید خود انتخاب نمایید. اما بهتر است کمی در خرید خود صبور باشید و به مراکز حضوری مراجعه کنید تا بتوانید محصول مورد نظر خود را مشاهده کنید و با آگاهی و دقت بیشتری محصول خود را خریداری کنید.

شیرینگ حرارتی

بیشتر بخوانید: استرچ چیست؟

قیمت دستگاه شیرینگ حرارتی:

معمولا یکی از دغدغه های افراد ضمن اطلاع از قیمت دستگاه شیرینگ حرارتی است. خب قبل از هرچیزی بهتر است بدانید که در رابطه با قیمت دستگاه شیرینگ حرارتی همچون بسیاری دیگر از محصولات نمی توان اطلاعات زیادی را ارائه داد. زیرا قیمت محصول تحت عوامل بسیار متعددی متغیر است بر همین اساس است که نمی توان قیمت معینی را برای آن تعریف نمود. بنظر شما چه عواملی وجود دارند که روی قیمت خرید دستگاه شیرینگ حرارتی تاثیرگذار هستند؟

اندازه و ابعاد دستگاه مهم ترین عاملی است که روی قیمت آن موثر است. فرض کنید شما قصد خرید دستگاه بزرگتری را دارید، مطمعنا برای خرید این محصول باید پول بیشتری را هزینه کنید.  نوع محصول از دیگر عواملی است که روی قیمت آن موثر است. دستگاه های شیرینگ حرارتی انواع مختلفی دارند و کاملا امری طبیعی است که قیمت آن ها بایکدگیر متغیر باشد. علاوه بر موارد ذکر شده، فروشگاهی که محصول خود را از آن خریداری می نمایید روی قیمت محصول موثر است. بر اساس همین عوامل تاثیر گذار است که برای محصول مورد نظر قیمت گذاری و تعیین قیمت می شود

سخن پایانی

در مورد شیرینگ حرارتی چیست صحبت کردیم که برای عایق کاری کابل و سیم ها و غیره استفاده می شود و این نوع پلاستیک برای حفاظت در برابر برق گرفتگی بسیار استفاده می شود و از پرکاربردترین وسیله ها برای مونتاژ تابلو برق صنعتی است که به همین منظور شما می توانید با شرکت شمس پلاست طب ارتباط و از نحوه سفارش این شیرینگ حرارتی اطلاع حاصل کنید.